Utskrift

Godkjent trekkhundtest

Testen er todelt.

Krav 1. Hunden skal være testet i 1-spann med vekt(30kg/25kg). Løpslengde min.10 km. Max tid 1 t/mil.

Krav 2. Gjennomført distanseløp min.50 km for 1-og 2-spann nordisk stil og 4-spann sledestil. Min.100 km for spann bestående av 3 hunder eller flere i nordisk stil og 5 hunder eller flere i sledestil. Tidsbruken skal ikke overstige beste halvparts gjennomsnittstid + 50% av en klasse bestående av minst 4 spann.Ved færre startende skal hastigheten være min.7 km/t.

Kravene skal være tilfredsstilt i terminfestet konkurranse, løp/tester arrangert av NP, samarbeidende klubber eller lokal trekkhundklubb tilknyttet Norges Hundekjørerforbund. Enspanntesten da med kontrollperson oppnevnt av arrangør. Kun løp/tester arrangert etter norske regler gjelder som godkjent trekkhundtest.

Følgende hunder har fått godkjent trekkhundtest:

2009

Hund

Reg.nr

Eier

Enspanntest

Distansetest

Edda

22520/05

Sverre Moe

NP, Merket 1.2.09

5-mila NAMK -08

Wolakota's Cinnamon-Champ

14950/04

Jo og Toril Hagen

NP Merket 1.2.09

5-mila NP -08

Vasetmutten's Alfa Embla

19198/05

Jo og Toril Hagen

NP, Merket 1.2.09

5-mila NP -08

Diamond Zack av Kitwanga

15283/05

Freddy Kampenes

Np, Merket 1.2.09

5-mila NAMK -08

Trap Line Nimble Paw Noah

05540/06

Torhild og Petter Ringerike

Femunden 16.2.08

Polarhundtest D, 100km, Serna-09

Igaluk's Endikott Katalla Tifanny

07250/03

Torhild og Petter Ringerike

SPHK Nornes 3.1.09

5-mila -08

Vasetmutten's Alfa Luna

19200/05

Toril Hagen/ Jo Fuglesteg

NP Femunden-09

5-mila NP -09

Yukon

22522/05

Sverre Moe

NP Femunden -09

P-løpet NP -09

Vasetmutten's Alfa Troika

19199/05

Toril Hagen/Jo Fuglesteg

Merket NAMK mars-09

P-løpet NP -09

2008

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Lucky Six Cita

22521/05

Håkon Bugge

NP's vintersamling -08

5-mila NAMK -08

Kiwalina's Takotna Moby

06546/06

Tore Fjeld

NAMK klubbm.20 km -08

5-mila NP -08

 Sisu

 11695/03

Ørn Borgen

NAMK VS -08

5-mila NP -08

 Kiwalina's Sioux Tamira

 10767/05

Sigbjørn Botten

NAMK VS -08

5-mila NAMK -08

 Terra Polar's Robust Rambler

 16749/04

Monica Melbye / Gunnar Lindås

NAMK VS -08

5-mila NAMK -08

 Trap Line Iron Timmy

 09213/05

Roy G. Jacobsen

NAMK VS -08

5-mila NAMK -08

 Grim

 22519/05

Sverre Moe

NAMK VS -08

5-mila NAMK -08

2007

Hund                                         Reg.nr              Eier                               Enspanntest              Distansetest

Snow Cutter's Active Frost

19942/04

Gøran Halvorsen

Merket NP -07

P-løpet -07

2006

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Igaluk's Enicott Karluk Khan

07247/03

Sigbjørn Botten

Fraktløpet -05

5-mila -06

Hellemutten's Barent Naiva

22594/01

Elisabeth Skjørten

Fraktløpet -05

5-mila -06

Terra Polar's Quiet Tundra

19516/03

Freddy Kampenes

Avd.SNØ-06

P-løpet -06

Terra Polar's Robust Rugg

16748/04

Toril Hagen / Jo Fuglesteg

Merket -06

P-løpet -06

Terra Polar's Robust Rita

16252/04

Toril Hagen / Jo Fuglesteg

Hallingen/Nøsen 1.4.06

P-løpet -06

Hellemutten's Colt Ask

21408/02

Bård Erik Hamgård

Hallingen/Nøsen 2.4.06

5-mila-06

Wolakota's Bebop Ayla

22285/01

Ingunn Løitegård

Hallingen/Nøsen 1.4.06

5-mila -06

Hellemutten's Ameaq Lotta

07930/00

Elisabeth Skjørten

Femunden -06

5-mila -02

Hellemutten's Don Danko

01336/04

Mette og Morten Albertsen

Avd. SNØ-06

5-mila -06

Hellemutten's Donna Tana

01337/04

Elisabeth Skjørten

Merket -06

5-mila -06

Hellemutten's Don Quanto

01331/04

Kjell Roar Åsvestad

NP's klubbm.-06

5-mila -06

Kiwalina's Pownee Kanga

079181/03

Leif R. Bjørnseth

NP's klubbm.-06

5-mila -06

Terra Polar's Robust Tikaani

16751/04

Eli Gamre

NP's Klubbm.-06

5-mila -05

Kiwalina's Lakota Kamo

23739/99

Elisabeth Skjørten

Hallingen/Tunhovd 24.4 06

5-mila -06

Terra Polar's Prima Perma

20560/03

Tove og Olav Kr. Tveiten

Hallingen/Tunhovd 24.4.06

P-løpet -06

2005

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Kiwalina’s Orion Kira

13596/02

Freddy Kampenes

Tunhovd -04

P-løpet -05

Bumer Nophaie av Kitwanga

12199/98

Sissel Skjelbred

Tunhovd -04

5-mila -05

Birka

15545/02

Siri Storevik

NP’s klubbm.-05

P-løpet –05

Noatak’s Trotting Nukalloq de Seqi

S 27547/02

Håkon Bugge

Fraktløpet -05

P-løpet -05

2004

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Kiwalina’s Mamanti Bella Muskie

05452/01

Irene og Knut Holten

Gjerdrum -03

P-løpet -04

Trap Line Dilligent Lillen

S26033/02

Christer Tholinsson

Femunden -03

5-mila -04

Lullanba’s Atletiske Jarek

18892/01

Line Mette Brekke

Vasstulan -03

5-mila -04

Igaluch Silver Moon Spirit

16965/00

Per Espen Jakobsen

Merket -04

5-mila -04

Terra Polar’s Noble Storm

20176/01

Jo Fuglesteg

Merket -04

P-løpet -04

Terra  Polar’s Noble Mila

20179/01

Toril Hagen

Tunhovd -04

5-mila -04

Kiwalina’s Lakota Ti-Mila

23734/99

Irene og Knut Holten

Femunden-04

P-løpet -04

Terra Polar’s Mentor Kinalik

20506/00

A.Kristiansen/K.Ingebr

Tunhovd -04

5-mila -04

Aniuak

13393/99

Per Espen Jakobsen

Femunden -04

5-mila -04

Terra Polar’s Noble Imak

20177/01

Tove og Olav Tveiten

Tunhovd -04

P-løpet -04

Terra Polar’s Oktroa Aika

00715/02

Tove og Olav Tveiten

Tunhovd -04

P-løpet –04

Terra Polar’s Oktroa Akisu

00714/02

Tove og Olav Tveiten

Tunhovd -04

P-løpet -04

Terra Polar’s Noble Jadi

20180/01

Tove og Olav Tveiten

Femunden -04

5-mila -03

2003

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Terra Polar’s Mentor Troll

20504/00

Beate Gamre

Merket -02

5-mila -03

Noatak’s Kotzebue Eskimo

S49048/98

Kristin Esseth

Merket -03

P-løpet –01

Noatak’s Kotzebue Uwanga Breeze

S49057/98

Kristin Esseth

Merket -03

P-løpet –01

Nanok

07030/99

Tor Arne Rugsveen

Merket -03

5-mila –03

Crazy Qungak av Kitwanga

20563/00

Sverre Moe

Merket -03

5-mila –03

Kiwalina’s Mamanti Gråtass

65447/01

Irene og Knut Holten

Gjerdrum -03

P-løpet –03

Arctic Beauty’s Bold Lupi

08709/97

Elin Berntsen

Gjerdrum -03

5-mila –99

Kiwalina’s Suprice Cita

13742/97

Siri Storevik

Femunden -03

5-mila –03

Nuna

06070/01

Arne Langedal

Femunden -03

5-mila -03

Avalanche Selma

06447/96

Torhild og Petter Ringerike

Vasstulan -03

P-løpet -00

Trap Line Buffalo Scott

08742/99

Arild Breivold

Vasstulan -03

5-mila -02

2002

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Artic Princess Luna

02969/99

Elisabeth Skjørten

Femunden -01

5-mila -02

Trap Line Avalanche Dakota

23505/97

Torhild/Petter Ringerike

Nedre Romerike Tr.h.kl  18.3.02

P-løpet -01

Trap Line Buffalo Bill

08740/99

Torhild /Petter Ringerike

Nedre Romerike Tr.h.kl  18.3.02

P-løpet -02

Winner Grizzly Cub O'Sherpa

01464/96

Kristin/Christer

Femunden -02

P-løpet -99

Hilap Inue

07032/99

Lena Sveen

Femunden -02

5-mila -01

Noatak's Tuwawi du Niki

S15260/97

Kristin/Christer

Femunden -02

P-løpet -00

Terra Polar's Lesto Tramp

00484/00

Tove /Olav Tveiten

Fraktløpet -02

5-mila -02

Wolakota's Kiri Kanel

17755/98

Bene Grepp

Hallingen 26.3.00

5-mila -02

2001

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Junior

01961/97

Ivar Lorentzen

Merket -01

5-mila -99

Winner Inuksuk O'Nunataq

01469/96

Kristin Esseth

Femunden -01

P-løpet -99

Quitzie The Running Star

08967/98

Freddy Kampenes

Femunden -01

5-mila -01

Østbylia's Artie Marco

08110/97

Freddy Kampenes

Haglebu -01

5-mila -00

2000

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Kiwalina's Indian Triska

05056/97

I.Eriksen/K.Holten

Glenna -00

5-mila -99

Terra Polar's Juvenil Canis

15055/96

Tove og Olav Tveiten

Hallingen 26.03.00

P-løpet -00

Terra Polar's Inuit Kaisa

41902/94

B.Kristiansen/Peggy Dokken

Rana T/B 11.04.00

5-mila -00

Terra Polar's Helio Quarsoq

33277/93

Christer / Bjørn Kr.

Rana T/B 11.04.00

p-løpet  -98

Kiwalina's Shaman O'Storm

13729/97

Irene Eriksen/Knut Holten

Glenna -00

P-løpet -00

Terra Polar's Karnivor Baluba

Tove og Olav Tveiten

Hallingen 26.03.00

P-løpet -00

Terra Polar's Karnivor Streif

00547/98

Beate Gamre

Glenna -00

5-mila -00

Kiwalina's Kiowa Barrow

16084/98

Jon Flå

Glenna -00

5-mila-00

1999

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Kiwalina's High Moon Talulha

25408/95

I. Eriksen / K. Holten

1.2.98 Finnskogen

5-mila -99

Snowfun's Cool Cani

15998/95

Elin Berntsen

Finnskogen -97

5-mila -99

1998

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Kiwalina's High Moon Gynt

25404/95

Beate Gamre

31.1.98, Finnskogen

5-mila -98

Kiwalina's High Moon Bamse

25405/95

Arild Brevik

8.3.98, Femunden

5-mila -98

Kodiak Chuck

18590/95

Bodil Odberg

1.2.98, Finnskogen

5-mila -98

Mahlemiut's Howlin Cheechako

S59107/95

Bjørn Utstøl

NP's klubbm.-97

5-mila-98

Mahlemiut's Howlin Jongleur

S59108/95

Louis Liljedahl

3.3.98, Femunden

5-mila -98

Noatak's Miki du Tarka

S62953/94

Kristina Schwartz

8.3.98, Femunden

5-mila -98

Snowfun's Cool Angelina

16000/95

Per Egil Moseby

NP's samling -97

5-mila -98

Snowfun's Cool Tor

15992/95

Per Egil Moseby

1.2.98 Finnskogen

5-mila -98

Snowfun's Extreme Georg

04826/96

Per Egil Moseby

1.2.98 Finnskogen

5-mila -98

Terra Polar's Inuit Ludde Lupus

41900/94

Olav Kr. Tveiten

1.2.98 Finnskogen

P-løpet -97

Terra Polar's Inuit Talu

41904/94

Olav Kr. Tveiten

1.2.98 Finnskogen

P-løpet -97

1997

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Avatac's Chipewyan Ronja

09044/94

Ivar Lorentzen

NP's klubbm.-97

5-mila -97

Kiwalina's Fire Ajoko

44491/94

Morten Hagen

NP's klubbm.-97

P-løpet -97

Najanin's Eager Felix

04670/95

Petter Ringerike

NP's klubbm.-97

5-mila -97

Noatak's Niki Du Tarka

S56309/93

Christer Afseer

26.1.97, Finnskogen

P-løpet -96

Noatak's Nukak

S14590/89

Christer Afseer

26.1.97, Finnskogen

P-løpet -94

Terra Polar's Delta Carmen

34996/90

Olav Kr. Tveiten

26.1.97, Finnskogen

P-løpet -94

Terra Polar's Femina Nuki

16741/93

Per Egil Moseby

26.1.97, Finnskogen

P-løpet -95

Kiwalina’S Exquisite Quinie

44099/94

Kato Hansen

Finnskogen -96

5-mila -97

1996

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Bruce

S40337/94

Torbjørn Jonsson

NP's klubbm.-96

5-mila -96

Kiwalina's Brooks Tuckie

31613/90

Beate Gamre

28.1.96, Finnskogen

5-mila -96

Kiwalina's Brooks Mischa

31612/90

Irene Eriksen

28.1.96, Finnskogen

5-mila -96

Kiwalina's Crew Hero Quenie

10533/92

Irene Eriksen

28.1.96, Finnskogen

5-mila -96

Snowfun's Adventure Isma

38443/92

Beate Gamre

28.1.96, Finnskogen

5-mila -96

Taiko

38955/91

Jørund Wangberg

NP's klubbm.-96

5-mila -96

Snowfun's Adventure Iroq

38440/92

Cathrin Larsen

NP's klubbm.-96

5-mila -96

Terra Polar's Beta Chinook

37639/88

Kato Hansen

NP's klubbm.-95

5-mila -96

Terra Polar's Glacier Frost

16750/93

Olav Kr. Tveiten

11.3.96,Femunden

P-løpet -95

Totonac's Barrier Ra-Balder

13598/92

Laila Olsen

NP's klubbm.-95

5-mila -96

Watzikima's Hunting Chino

17042/94

Ove Gundersen

NP's klubbm.-96

5-mila -96

1995

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Bandit

S55516/90

Inge Eklund

NP's klubbm.-94

P-løpet -95

Mahlemiut's Eager Vaki

S51730/91

Gøran Dernebo

23.1.94,Osen

P-løpet -95

Kiwalina's Brooks Winner Nunatak

31616/90

Kristin Esseth

25.1.92, Sølen

P-løpet -95

Najanin's Yukon Jack 

 37200/88

  Petter Ringerike

  NP's klubbm.-95

 5-mila -94

1994

Hund

 Regnr.

Eier

Enspanntest

Distansetest

Chorus Lines' Praded

36506/92

Olav Kr. Tveiten

19.4.94/ Alyeska

P-løpet -94

Kiwalina's Ariel Coco Chanel

24167/89

Per Egil Moseby

NP's klubbm.-91

P-løpet -93

Kiwalina's Crew Hero Cornie

10532/92

Per Egil Moseby

13.3.94, Femunden

P-løpet -94

Mahlemiut's Caribou Yenta

S56518/89

Gøran Dernebo

14.3.93, Femunden

P-løpet -93

Nilak av Noatak

S20326/91

Christer Afseer

13.3.94, Femunden?

P-løpet -94

Terra Polar's Alfa Storm

10778/87

Olav Kr. Tveiten

19.4.94/Alyeska

P-løpet -94

Terra Polar's Beta Nipigan

37642/88

Olav Kr. Tveiten

13.3.94, Femunden

P-løpet -94

Terra Polar's Delta Ka-Tun

34995/90

Olav Kr. Tveiten

13.3.94, Femunden

P-løpet -94